Z ostatniej chwili: Rada Warszawy zadecydowała o lokalizacji pomnika smoleńskiego

Projekt Pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy pod Smoleńskiem

Projekt Pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy pod Smoleńskiem

Rada Warszawa zadecydowała o lokalizacji pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem. Radni potwierdzili wcześniejszą lokalizację.  Pomnik powstanie u zbiegu ulic Trębackiej i Focha.

Radni mieli wątpliwości. Na wczorajszej sesji Krzysztof Sobolewski, radny Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że do terenu na którym ma stanąć pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej są roszczenia. W uzasadnieniu do uchwały o budowie pomnika można przeczytać:

„Do terenu proponowanej lokalizacji pomnika, według Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy, występują roszczenia, które nie skutkują zwrotem w naturze, lecz roszczeniem o odszkodowanie z art. 215 Ustawy o gospodarce nieruchomościami”.

Wojciech Wagner, naczelnik wydziału estetyki zapewnił jednak, że roszczenia można zaspokoić w inny sposób niż poprzez oddanie terenu. Radni wydali jednak negatywną opinię co do lokalizacji pomnika. Ostatecznie radni zdecydowali się jednak na ustaloną wcześniej lokalizację.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.