Za dwa tygodnie ominiemy Raszyn. Czy to koniec korków na wylotówce?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła do nadzoru budowlanego o dołączenie do ruchu pięciokilometrowego odcinka nowej wylotówki. Dla wielu kierowców to spełnienie marzeń o końcu korków.

Aleja Krakowska

Aleja Krakowska. Fot. Street View

Korek zaczyna się obecnie już od Janek, przez Raszyn aż do okolic Okęcia, gdzie pasów jest już więcej. Nowa trasa będzie częścią ekspresowej drogi S8, a jednocześnie wylotówką w stronę Krakowa od Węzła Opacz do Janek.

„GDDKiA wystąpiła wczoraj do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie kluczowego odcinka Obwodnicy Janek Opacz-Paszków, aż do połączenia z DK-8.” – poinformował Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki – „Strabag kończy prace sześć miesięcy przed terminem! Trwają ostatnie czynności wykończeniowe – malowanie oznakowań poziomych. Odbiory ruszają od poniedziałku, za dwa tygodnie audyt bezpieczeństwa i… pojedziemy całkiem nową, fantastyczną ekspresówką.”

Koszt inwestycji do 565 mln zł. Czy za dwa tygodnie zmniejszą się korki?

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.