Zaatakował pasażera gazem na przystanku

Dzielnicowi z Piaseczna zatrzymali 27-latka, który na jednym z przystanków komunikacji miejskiej w Piasecznie zaatakował pasażera gazem pieprzowym i zabrał mu plecak. Zatrzymany mężczyzna decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Fot. Pixabay

Było po godzinie 22.00, gdy do młodego mężczyzny oczekującego na autobus komunikacji miejskiej w Piasecznie, podbiegł nieznany mu mężczyzna i prysnął mu gazem pieprzowym prosto w oczy. Gdy upadł, został skopany, po czym skradziony został mu plecak.

Na miejscu jako pierwsi znaleźli się piaseczyńscy dzielnicowi, młodsi aspiranci Grzegorz Dębski oraz Michał Malinowski, którzy na jednej z ulic zauważyli opisanego im sprawcę, i po chwili 27-latek był już w ich rękach.

Poszkodowanemu 38-latkowi niezbędne było udzielenie pomocy medycznej. Zatrzymany 27-latek trafił do policyjnej celi, okazało się, że w przeszłości odpowiadał już za podobne przestępstwa. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Piaseczna, złożyli do prokuratora wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd do złożonego wniosku przychylił się i najbliższe trzy miesiące spędzi on teraz za kratami.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c