Zabił 16 lat temu. Zatrzymali go teraz

55-letni Ryszard F. podejrzewany jest o zabójstwo 37-letniego mężczyzny do którego doszło w sierpniu 1999 roku na Mokotowie. Jak wynika z ustaleń kryminalnych, zatrzymany powiązany był z działającą w latach 90. grupą pruszkowską.

Fot. KSP

Fot. KSP

Dzięki nowym metodom wykorzystywanym w kryminalistyce oraz pracy operacyjnej policjantów coraz częściej są zatrzymywani sprawcy zabójstw sprzed kilkudziesięciu lat. Tak również było w przypadku zabójstwa, do którego doszło w sierpniu 1999 roku. Zakopane pod ziemią ciało 37-letniego mężczyzny odnaleziono w  pobliżu jednego z klubów sportowych w Warszawie. Prawdopodobnym motywem były rozliczenia finansowe.

Wczoraj rano około godziny 6 policjanci z „terroru” wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału realizacyjnego zapukali do drzwi Ryszarda F. 55-latek był kompletnie zaskoczony wizytą kryminalnych. Jak wynika z ustaleń policjantów mężczyzna w latach 90. powiązany był z tzw. grupą pruszkowską. Jest znany kryminalnym ponieważ przewijał się w sprawie dotyczącej innego zabójstwa.

Zgromadzone dowody najprawdopodobniej pozwolą na przedstawienie Ryszardowi F. zarzutu zabójstwa. Za powyższy czyn może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Kryminalni ze  stołecznego wydziału do walki z terrorem i zabójstw pracują obecnie nad rozwiązaniem spraw zabójstw starszych osób, w tym napadów rabunkowych, które miały miejsce w latach 1988 – 1989 na terenie Warszawy i najbliższych okolic.

Źródło: KSP

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.