Ząbkowska bez samochodów i autobusów

Najbliższa sobota i niedziela (11-12 lipca) to pierwsza odsłona festiwalu OTWARTA ZĄBKOWSKA na wyłączonym z ruchu fragmencie ul. Ząbkowskiej. Festiwal zajmie odcinek od ul. Targowej do Brzeskiej.

Fot. UM Warszawa

Fot. UM Warszawa

Ulica Ząbkowska pomiędzy Targową a Brzeską to kawałek ulicy, gdzie na jezdni leży charakterystyczna kostka brukowa i tory tramwajowe – pamiątka po istniejącej tu kiedyś linii tramwajowej. Ruch drogowy zostanie tu zamknięty o północy z piątku na sobotę z 10 na 11 lipca, ponownie samochody wrócą tu w nocy z niedzieli na poniedziałek z 12 na 13 lipca. Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej. Taka organizacja ruchu będzie wprowadzana w lipcu w weekendy 11-12, 18-19, 25-26; w sierpniu 22-23; we wrześniu 5-6.

Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską; 156 w kierunku Metra Młociny z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską a następnie w Ząbkowską, w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N60 w kierunku Ronda Starzyńskiego i Dworca Centralnego pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, w drugą stronę dojadą Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

Festiwal Otwarta Ząbkowska startuje w najbliższą sobotę i niedzielę (11-12 lipca). Kolejne wydarzenia na ul. Ząbkowskiej odbędą się w weekendy: 18-19 lipca, 25-26 lipca, 22-23 sierpnia oraz 5-6 września.Wydarzenie jest realizowane w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi, Dzielnicą Praga-Północ oraz Teatrem Powszechnym i Koneserem. Będą to wydarzenia angażujące rozmaite dziedziny sztuki: literaturę, muzykę, film, sztuki plastyczne i wizualne, teatr i kulinaria – wpisane w lokalny charakter warsztaty edukacyjne, artystyczne i hobbystyczne, happeningi i akcje w przestrzeni. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.