Zablokują Warszawę w TRZECH miejscach! Sprawdź, gdzie!

Wiele wskazuje na to, że dziś o 16:00 Warszawa może zostać całkowicie zablokowana. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada blokadę miasta, a patrząc na liczebność poprzednich manifestacji, jest w stanie to zrobić.

W Warszawie są zorganizowane trzy wydarzenia – jedno na Puławskiej, drugie na Rondzie Waszyngtona, a trzecie w pobliżu Andersa i Anielewicza.

„W poniedziałek blokujemy wszystko, co się da – ulice, ronda. Od środy – nie idziemy do roboty!” – mówiła Marta Lempart, jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, podczas demonstracji.

Protesty w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji trwają od piątku. Odbyły się już m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście czy Katowicach, a także w mniejszych miastach, jak Słupsk, Gorzów Wielkopolski czy Grójec. To jednak nie koniec, ponieważ organizatorzy zapowiadają dalsze działania w kolejnych dniach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c