Zabrali 16-latkowi telefon i głośnik. Grozi im 12 lat więzienia!

Policjanci z bielańskiego wydziału kryminalnego zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o rozbój. Jak ustalili funkcjonariusze 24-latka z 21-latkiem używając przemocy wobec młodszego kolegi, zabrali mu telefon komórkowy i głośnik bezprzewodowy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty rozboju. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.

Fot. Policja

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w okolicy Lasu Bielańskiego. Z relacji 16-latka wynikało, że był  na spotkaniu ze znajomymi, podczas którego został przez nich zaatakowany oraz obrabowany. Pokrzywdzonemu, po tym jak otrzymał cios w brzuch i upadł, sprawcy zabrali telefon komórkowy i głośnik bezprzewodowy. Napastnicy uciekli. Chłopak poprosił o pomoc przypadkowo napotkaną kobietę, która o zdarzeniu powiadomiła Policję.

Następnego dnia, we wczesnych godzinach porannych kryminalni z Bielan zatrzymali 24-letnią kobietę i 21-letniego mężczyznę, mających związek z przestępstwem. Po zgromadzeniu przez śledczych materiałów dowodowych obydwoje zostali doprowadzeni  do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Wobec zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.