Zabytkowy Chausson z 1950 roku na ulicach Warszawy! Macie ochotę się przejechać?

Jeżeli tak, to będziecie mogli! Już jutro na stołeczne ulice wyjedzie zabytkowy Chausson AH48. Z Placu Trzech Krzyży będzie kursowała bezpłatna linia 100. W godzinach 10.00-18.00 co 20 minut będzie można przejechać się zabytkowym autobusem z czasów powojennych. Trasę przejazdu umieszczamy poniżej. Pojazd będzie robił spore kółko i wracał do miejsca z którego wyjechał.

100

Chaussona sprowadził i wyremontował własnymi siłami Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej. Trzeba przyznać, że zrobił to bardzo profesjonalnie. Naprawa trwała 3 lata i pochłonęła ok. 100 000 zł z funduszu Klubu oraz pieniędzy darczyńców. Tak o pojeździe opowiada sam klub:

„W drugiej połowie maja 2011 nasz autobus trafił na stanowisko naprawcze. W pierwszej kolejności wyjęta została jednostka napędowa, która trafiła do naprawy w specjalistycznym zakładzie w Mielcu. Na pierwszy rzut oka stan Chaussona wydawał się być zadowalający. Wewnątrz pojazdu dokonano demontażu części wyposażenia – w pierwszej kolejności wyjęto fotele (…) W poniedziałek, 16 września 2013 roku nastąpiło oficjalne zakończenie remontu – zabytkowy Chausson wyruszył w swoją pierwszą od lat dłuższą trasę na targi komunikacyjne TRANSEXPO do Kielc.”

Całość remontowej historii możecie przeczytać na oficjalnej stronie warszawskiego klubu. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c