Zaciągnięto ogromny kredyt na dalszą rozbudowę metra. Kiedy planowane jest zakończenie budowy?

W czwartek, 26 września, podpisano umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Zaciągnięto 1,5 mld zł na dalszą rozbudowę II linii metra.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Podpisana w czwartek, 26 września, umowa zakłada udostępnienie Warszawie kredytu w wysokości do 1,5 mld zł.

Środki z kredytu posłużą  zabezpieczeniu finansowania dalszej rozbudowy II linii metra. Chodzi o przedłużenie linii metra M2 na zachód (9,3 km) od istniejącej stacji Rondo Daszyńskiego do nowej stacji techniczno-postojowej Karolin (wcześniej STP Mory), a także na północny-wschód (7,1 km) od stacji Dworzec Wileński do stacji Bródno.

Poza dotychczas podpisanymi umowami, Europejski Bank Inwestycyjny chce w dalszym ciągu wspierać rozwój i inwestycje stolicy. EBI wyraziło zainteresowanie  kredytowaniem również działań w zakresie edukacji, kultury, dróg, budownictwa komunalnego, integracji społecznej, zieleni, a także sportu i rekreacji. Od początku 2019 r. odbyły się już dwa spotkania z przedstawicielami banku oraz misja techniczna.

Zarówno trzy stacje na prawym brzegu miasta (Zacisze, Kondratowicza i Bródno), jak dwie stacje na lewym (Ulrychów i Powstańców Śląskich) mają być wybudowane do 2022 roku. Trzy lata później mają powstać kolejne 3 stacje: Lazurowa, Chrzanów i Karolin.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c