Zadawali mu ciosy aż upadł. Był bity i kopany po głowie. Stracił przytomność

Policjanci z Woli zatrzymali trzy osoby w sprawie pobicia. Dzięki sumiennej i rzetelnej pracy śledczych doszło do ustalenia tożsamości sprawców, jak i okoliczności tego zdarzenia. Okazało się, że napastnicy bili, kopali po ciele i głowie pokrzywdzonego. W wyniku poniesionych obrażeń został on zabrany do szpitala, sprawcy oddalili się z miejsca. Podejrzani usłyszeli zarzut karny działając wspólnie i w porozumieniu. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Fot. Shutterstock

Na początku maja br. wieczorem policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie, że doszło do pobicia. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która zabrała pobitego mężczyznę do szpitala, natomiast sprawcy oddali się z miejsca. Policjanci wstępnie ustalili, że w zdarzeniu brało udział trzech mężczyzn, którzy zaatakowali pokrzywdzonego. Sprawcy zadawali mu ciosy pięścią. Pokrzywdzony upadł na ziemię i nadal był bity i kopany po głowie, aż w końcu stracił przytomność. Na to zareagowali przechodnie, którzy próbowali odciągnąć ich od leżącego na ziemi pobitego mężczyzny.

Śledczy z Woli przystąpili do ustaleń. W sprawie został zabezpieczony monitoring, policjanci przesłuchiwali świadków zdarzenia. Wykonano szereg czynności operacyjnych mogących przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności sprawy oraz zatrzymania sprawców. Policjanci przez kilkanaście dni skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy, który podlegał szczegółowej analizie. Śledczy zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, które zostały przekazane do dalszych specjalistycznych badań.

Niedługo po tym, funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzn podejrzanych o pobicie, z każdą godziną docierali do kolejnych ustaleń, które precyzyjnie weryfikowali. Dzięki ciężkiej, skrupulatnej i wielogodzinnej pracy policjanci dotarli do pierwszego z podejrzanych. Został on zatrzymany na terenie Pragi Południe. 26-letni mężczyzna był wcześniej notowany, przez 1,5 roku przebywał w zakładzie karnym, który opuścił rok temu. Kolejny zatrzymany wpadł niedługo po nim. 35-latek został zatrzymany na warszawskim Targówku. Mężczyzna rok temu opuścił więzienne mury po odbyciu kary dwóch lat pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Trzeci z napastników został zatrzymany kilka dni temu. 25-latek trafił również do policyjnej celi.

Śledczy przygotowali materiał dowodowy. Podejrzani usłyszeli zarzut pobicia działając wspólnie i w porozumieniu skutkujący naruszeniem czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni. Dwóch pierwszych zatrzymanych usłyszało zarzut w warunkach recydywy. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec trójki mężczyzn środka izolacyjnego i decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c