Zadzwonił na numer alarmowy i zawiadomił, że… udusił żonę!

Policjanci wydziału kryminalnego z Pragi Południe zatrzymali mężczyznę, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a także uszkodzenia ciała i narażenia na bezpośrednią utratę zdrowia lub życia.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

 

Mężczyzna sam zatelefonował pod numer alarmowy, powiadomił o tym, że prawdopodobnie udusił żonę i prosił o przyjazd pogotowia ratunkowego i Policji.
Na miejscu okazło się, że kobieta żyje, udawała tylko, żeby mężczyzna przestał ją dusić. 47-latek po konsultacjach lekarskich został zatrzymany. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Skompletowany w wydziale dochodzeniowo-śledczym materiał dowodowy, między innymi opinie lekarskie, pozwolił na przedstawienie 47-latkowi w prokuraturze zarzutu usiłowania zabójstwa w związku z uszkodzeniem ciała i narażeniem na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c