Zagrożone wyginięciem zwierzęta w sklepie zoologicznym

Fot. KSP

Fot. KSP

Przeciętny kupujący, który chce kupić żółwia czy jaszczurkę nie wie dokładnie jaki gatunek nabywa. Tę niewiedzę wykorzystują nieuczciwe sklepy zoologiczne kupując za grosze nielegalnie posiadane zwierzęta, których ktoś chce się pozbyć. Są też ludzie, którzy znają się na faunie i to oni zawiadomili policję o tym, że w sklepie zoologicznym w jednym z centrów handlowych są w sprzedaży gatunki zagrożone wyginięciem.

Mundurowi zabezpieczyli papugi, jaszczurki, aksolotla, żółwia, a nawet… małpę. Zwierzęta nie miały wymaganych dokumentów potrzebnych do dalszej odsprzedaży i były objęte konwencją Waszyngtońską (CITES – Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem).

Policja przypomina, że kupujący także ponosi odpowiedzialność karną, nabywając zwierzęta i rośliny. posiadająca dany okaz musi mieć odpowiednie dokumenty, potwierdzające legalność danego zwierzęcia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.