Zakaz jazdy rowerzystów po moście Łazienkowskim. Ten rowerzysta przepisy ma gdzieś… [WIDEO]

Dziś z rana taka sytuacja …. Jakiś dzban jak gdyby nigdy nic uczynił sobie z bus pasa na #Trasie_Łazienkowskiej…. ścieżkę rowerowa…Jako #kierowca ale i #rowerzysta Mówię do Was radykalni aktywiści rowerowi wyznawcy kultu puciaka – płaczecie ze źle rowerem jeździ się po Stolicy ,zwężacie ulice na budowę kontrpasow, organizujecie Masy Krytyczne a może w końcu #ZAJMIJCIE_SIĘ_EDUKACJA_CYKLISTÓW zanim ( nie daj Boże ) dojdzie do kolejnej tragedii …” – pisze Rady Ochoty Cezary Król 

Fot. Warszawski Cierp

Dziś rowerzyści wjeżdżają na trasy szybkiego ruchu , ostatnio jeden jechał nawet ekspresowa
S8, wjeżdżają w każda jednokierunkową
ulice nawet w te gdzie RUCH POD PRĄD ROWERÓW #NIE_JEST DOPUSZCZONY ‼️

Także zanim będziecie znowu krzyczeć ze rowerzyści nie maja po czym jeździć w mieście to w #pierwszej_kolejności ZASTANÓWCIE się czy oni w ogóle miga jeździć ,potrafią jeździć zgodnie z przepisami ruchu drogowego które obowiązują także ich ‼️

 

Przy wjazdach na trasę są znaki informujące o zakazie poruszania się rowerzystów.

W 2017 roku oddano kładkę dla rowerzystów pod Mostem Łazienkowskim za 13,5 mln zł. Powstały właściwie dwie kładki ta po północnej stronie przeznaczona jest dla pieszych i rowerzystów, ta po południowej stronie wyłącznie dla cyklistów. Obie kładki są położone pod mostem, co ogranicza hałas i wdychanie spalin.

Kładki w nocy są oświetlone z każdej strony.

Docelowo ma powstać droga rowerowa wzdłuż Trasy Łazienkowskiej od mostu do pl. Na Rozdrożu. Jest ona przewidziana do budowy w ramach remontu długich estakad tej arterii, które prowadzą nad parkiem Agrykola.

Trasa Łazienkowska zalicza się do trasy szybkiego ruchu łącząca centrum Warszawy z prawobrzeżną częścią miasta.

Rowerzyści nie mogą korzystać z autostrady oraz drogi ekspresowej. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez cyklistę jedynie pasem awaryjnym lub poboczem. Mandat za wjazd rowerem na drogę szybkiego ruchu wynosi 250 zł.

Rowerzyści nie mogą się poruszać po drodze, na której pojazdy poruszają się szybciej niż 50 km/h.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.