Zakaz lotów przedłużony do grudnia? Jest nowe rozporządzenie Rady Ministrów!

Wydano nowy projekt rozporządzenia Rady Ministrów dotyczący zakazu lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym. Jak wynika z jego treści, zakaz zostanie przedłużony do 8 grudnia. 

Obecne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazu w ruchu lotniczym obowiązuje do 24 listopada. Jak wynika z projektu rozporządzenia, zostanie on przedłużony do 8 grudnia. Wszystko ze względu na wysoką liczbę zakażeń koronawirusem.

Projekt przewiduje wprowadzenia zakazu lądowania na polskich lotniskach samolotów z państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na koronawirusa na sto tysięcy mieszkańców co do zasady przekracza 440. Obecnie wyłączone z tego są państwa znajdujące się w Unii Europejskiej, Strefy Schengen i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Polacy zastanawiają się co będzie dalej. Wiele osób pracuje lub mieszka poza krajem i chciałoby przyjechać do Polski na święta Bożego Narodzenia. Nie wiadomo jednak czy to będzie możliwe, a przynajmniej nie ze wszystkich miejsc przylecimy. Wszystko zależy od dalszych postanowień rządu odnośnie zakazu lotów, a także od ewentualnej decyzji o wprowadzeniu kwarantanny narodowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c