Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii będzie przedłużony! Dokąd jeszcze nie polecimy?

Obecne rozporządzenie dotyczące zakazu lotów z Wielkiej Brytanii obowiązuje do jutra. Wiadomo jednak, że będzie przedłużone. Gdzie jeszcze nie polecimy w najbliższym czasie?

Fot. Pixabay

Obecne rozporządzenie dotyczące zakazu lądowania w Polsce samolotów z Wielkiej Brytanii zostało wprowadzone tuż przed świętami, w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia COVID-19. Wszystko ze względu na to, że w Zjednoczonym Królestwie potwierdzono przypadki zarażenia się nowym szczepem wirusa SARS-CoV-2. Zalecono wtedy wszystkim krajom Unii Europejskiej wstrzymać połączenia z Wielką Brytanią.

Jak się okazuje, zakaz będzie przedłużony. Dziś w tej sprawie został opublikowany projekt rozporządzenia w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, zamieszczony na stronie BIP. Warto też pamiętać, że wczoraj władze brytyjskie podjęły decyzję o całkowitym zamknięciu kraju.

Zakaz dotyczy Wielkiej Brytanii, a także lotnisk położonych na terytorium Irlandii Północnej. Poza tymi połączeniami, nie polecimy też do Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji, Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego, Republiki Armenii, Republiki Kosowa, Republiki Macedonii Północnej, Republiki Serbii i Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wyjątkiem są lotniska położone na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c