Zakaz śpiewania w jednej z warszawskich szkół

Z powodu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, dyrekcja jednej ze szkół na Ursynowie wydała zakaz śpiewania na lekcjach muzyki. 

Fot. Shutterstock

Jak informuje TVN Warszawa, w Szkole Podstawowej numer 340 przy ulicy Lokajskiego nie można śpiewać podczas lekcji muzyki. Według szkoły i rady rodziców, wszystko jest zgodne z zaleceniami sanepidu i MEN. Jednak rodzice nie są z tego powodu zadowoleni.

Rzeczniczka urzędu dzielnicy przekazała w rozmowie z telewizją, że  w najbliższym semestrze dzieci będą uczyć się jedynie gry na instrumentach. Będzie też ruch przy muzyce, nauka kultury muzycznej, języka i funkcji muzyki, a także kreacji i i twórczego działania. Jedyne co nie będzie miało miejsca to śpiew.

W szkole było podejrzenie COVID-19  u jednego z pracowników placówki, ze względu na kontakt z inną osobą zakażoną.  Jak przekazała rzeczniczka urzędu dzielnicy , nie miał jednak stwierdzonego zarażenia. Mimo to przebywał na kwarantannie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c