Zakaz wjazdu na teren tego kraju dla Putina i jego współpracowników!

Kanada zakaże wjazdu na terytorium swojego kraju dla ponad tysiąca Rosjan, które odpowiedzialne są za inwazję na Ukrainie. Wśród nich jest Władimir Putin. 

Ze względu na rozpoczęcie wojny na Ukrainie, cały świat nakłada na Rosję sankcje. Wśród nich pojawiła się teraz Kanada, która zdecydowała, że ponad tysiąc osób odpowiedzialnych za inwazję, dostanie zakaz wstępu na teren kraju. Wśród nich jest rosyjski dyktator Władimir Putin.

Projekt ustawy został złożony w parlamencie we wtorek i jest już po pierwszym czytaniu. Jak tłumaczy minister bezpieczeństwa publicznego Kanady Marco Mendicino,  wobec brutalnego ataku ze strony reżimu Putina, Kanada stoi po stronie Ukrainy. I dlatego Rosjanie muszą odpowiedzieć za zbrodnie.

W praktyce oznacza to, że służby graniczne zatrzymają na granicy osoby objęte sankcjami. Natomiast Ministerstwo Emigracji będzie miało prawo odmówić takim osobom wizy. Przepisy będą dotyczyły poza osobami objętymi sankcjami, również ich rodzin, z którymi będą podróżować.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.