Zakażą sprzedaży alkoholu na czas pandemii?

Coraz częściej pojawiają się sugestie mówiące o zasadności wejścia w życie zakazu sprzedaży alkoholu na czas trwającej pandemii. O negatywnych skutkach nadmiernego spożycia alkoholu wypowiadali się również specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia.

Fot. Pixabay

Czy Polska wprowadzi w życie omawiany zakaz? Zważywszy na znaczący zysk dla budżetu z tytułu sprzedaży napojów alkoholowych, wariant ten wydaje się nierealny. Ponadto, wejście w życie sugerowanych obostrzeń spowodowałoby rozwój nielegalnego handlu i sprzedaż alkoholu bez akcyzy.

 Nie zmienia to faktu, że niektóre miasta, tj. Oleśnica czy Augustów zdecydowały się na pewnego rodzaju ograniczenia, głównie dotyczące sprzedaży alkoholu w porach nocnych.

Eksperci z WHO również rekomendują tego typu rozwiązania, wskazując na region Francji – Aisne, w którym obowiązuje prohibicja. Ponadto, przypominają, że alkohol spożywany w nadmiarze osłabia odporność, degeneruje płuca i niszczy błonę śluzową, co – ze względu na przenoszenie się wirusa drogą kropelkową – może stwarzać zagrożenie.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.