Zakażenia ASF na Mazowszu! Od listopada hodowców będą czekać zmiany!

Jak zapowiedział Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, już wkrótce obowiązywać będą nowe wymagania dla hodowców trzody. Wśród nich między  innymi obowiązkowe odgrodzenie chlewni od innych części gospodarstwa. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Ze względu na ASF w województwie mazowieckim, już od 1 listopada 2021 roku obowiązywać będą nowe wymagania dla hodowców trzody. Chodzi o wzmocnienie zasad bioasekuracji przed afrykańskim pomorem świń. Kto nie będzie spełniał warunków, nie będzie mógł wprowadzać świń do rzeźni, a jedynie hodować je na własny użytek.

Nowe przepisy dotyczą wszystkich hodowców, bez względu na liczbę świń. Obowiązkowe będzie odgrodzenie chlewni od innych części gospodarstwa i sporządzenie instrukcji bezpieczeństwa biologicznego.

Jak podkreśla Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, wszystko będzie na bieżąco kontrolowane. Powiatowi lekarze będą zaglądać na gospodarstwa dwa razy w roku. Jeśli hodowcy dopełnią formalności, otrzymają świadectwa, na których podstawie będą mogli sprzedawać swoje zwierzęta na ubój.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c