Zakażonych 293 nauczycieli, ponad 500 na kwarantannie. Ratusz ostrzega, że sytuacja w szkołach robi się niebezpieczna

Pomimo stosowanych środków bezpieczeństwa obecnie mamy 293 zakażonych nauczycieli. 531 przebywa na kwarantannie, a na zwolnieniach lekarskich jest 1926 pedagogów – informuje Ratusz.

Fot. Shutterstock

Koronawirus nie omija też pracowników administracji i obsługi. Zakażenia odnotowano u 145 osób. 266 osób przebywa na kwarantannie, a 780 pracowników jest na L-4.

W stolicy całkowicie zawieszono zajęcia w 10 placówkach (sześciu przedszkolach, dwóch szkołach podstawowych i dwóch szkołach podstawowych specjalnych), a w kolejnych 126 – częściowo (m.in. w 57 przedszkolach, 44 szkołach podstawowych i zespole szkół, pozostałe to placówki i jednostki specjalne).

Do chwili podjęcia decyzji o wprowadzeniu nauki w trybie hybrydowym przez rząd, w stołecznych podstawówkach nie uczestniczyło w zajęciach stacjonarnych już ponad 3,4 tys. uczniów z klas 1-3 (uczyli się zdalnie).

– Dane są jednoznaczne. Mamy bardzo trudną sytuację w przedszkolach, a liczba placówek, w których są częściowo zawieszone zajęcia, stale rośnie – mówi wiceprezydent Kaznowska.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c