Zakładali konta na fałszywe dane i kradli pieniądze. Trzech obywateli zatrzymano w Warszawie!

Katowicka policja z wydziału do walk z cyberprzestępczością zatrzymała członków grupy międzynarodowej grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzeniami pieniędzy od firm na całym świecie. Nielegalnie pozyskane pieniądze wpływały na rachunki bankowe, które przestępcy zakładali, używając do tego spreparowanych danych. 

fot. Pixabay

Komenda Główna Policji poinformowała, że dzięki podjętym działaniom udało się zatrzymać członków grupy przestępczej mieszkających w Warszawie.

Prokuratura Okręgowa w Katowicach wszczęła śledztwo w sprawie na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku.

W ubiegłym tygodniu udało się zatrzymać trzech obywateli Kamerunu przebywających w Warszawie. Wśród nich jeden miał polskie obywatelstwo i udało się go zatrzymać tuż po tym, jak opuszczał placówkę bankową, w której założył konto na skradziony dokument tożsamości.

Policja, po przeszukaniu lokali wynajmowanych przez sprawców oszustw, zarekwirowali gotówkę w wysokości 1,5 miliona złotych gotówki oraz 12 tysięcy euro. Zabezpieczono również sfałszowane paszporty, karty SIM oraz elektroniczne sprzęty mobilne.

Prokuratura zablokowała środki na rachunkach bankowych na kwotę 1,7 milionów złotych, 545 tysięcy euro oraz niemal 40 tysięcy dolarów.

Zatrzymani przebywają w areszcie tymczasowym. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c