Broń, amunicja, granaty, proch. Zakopał cały arsenał w sadzie i w lesie

Amunicję, materiały wybuchowe i różnego rodzaju broń ukryte w specjalnych skrytkach należące do mieszkańca powiatu grójeckiego zabezpieczyli policjanci CBŚP w gminie Belsk Duży (pow. grójecki). 21-latek prawdopodobnie usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci CBŚP w Radomiu ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu grójeckiego ma arsenał. Młody mężczyzna w różnych miejscach zgromadził materiały wybuchowe, broń palną i amunicję. Część ukrywał w specjalnie przygotowanych skrytkach zlokalizowanych w sadzie i w lesie, w okolicy Warki.

Policjanci pojechali w ustalone miejsce i odkryli w zabudowaniach mieszkalnych, gospodarczych  i specjalnych skrytkach materiały wybuchowe, amunicję i broń. Funkcjonariusze zabezpieczyli: 19 sztuk amunicji przeciwlotniczej, 1235 amunicji do broni palnej, 8 granatów przeciwpiechotnych, 200 gramów prochu, karabin i pistolet Mauser, CKM, 2 rewolwery, broń pneumatyczną, 12 elementów broni palnej i 23 zapalniki. Ponadto na działce rolnej i w lesie, w specjalnych skrytkach ziemnych funkcjonariusze znaleźli 73 granaty moździerzowe i 6 pocisków artyleryjskich wypełnionych  50 kilogramami materiału wybuchowego.

Neutralizacją znaleziska zajęli się saperzy z Mińska Mazowieckiego. 21- letni Damian S. prawdopodobnie usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa.  Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grójcu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c