Zakupy w IKEA tylko dla zaszczepionych? Sklep wydał oświadczenie!

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że zakupy w IKEI będą dostępne jedynie dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Czy takie zasady zostaną wprowadzone w Polsce? Nic bardziej mylnego! Sieć wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie. 

Fot. Pixabay

Ostatnio pojawiły się wpisy, które sugerowały, że bez szczepienia przeciwko COVID-19 nie będzie można zrobić zakupów stacjonarnych w IKEA. Jak się okazało, prawda jest zupełnie inna. Od 21 do 23 lutego na terenie Izraela powstały specjalne punkty, w których można było się zaszczepić. Rząd chciał w ten sposób zachęcić obywateli do szczepień.

Jednak, pomysł ten dotyczył tylko Izraela, a ponadto nie miał nic wspólnego z zakazem wejścia osób niezaszczepionych na teren sklepu. Przedstawiciele firmy wydali oświadczenie, w którym poinformowali, ze w Polsce szczepienia realizowane są wyłącznie za pośrednictwem rządowego Narodowego Programu Szczepień, finansowanego z budżetu państwa. W związku z tym podmioty komercyjne, tak jak właśnie sieć IKEA, nie ma do nich dostępu.

W oświadczeniu zwrócono też uwagę na apel sieci handlowej do rządu, w którym prosi o objęcie pracowników handlu dobrowolnymi szczepieniami przeciwko koronawirusowi. Jak tłumaczono, pracownicy każdego dnia mają bezpośredni kontakt z klientami.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c