Załamanie pogody i burze śnieżne. Nadciąga cyklon Fabian

Cyklon Fabian znajduje się teraz u wybrzeży Islandii i w ciągu kilku najbliższych dni znajdzie się nad całą środkową, północną i wschodnią Europą. Szykuje się załamanie pogody, porywisty wiatr i obfite opady deszczu i śniegu.

Fot. Shutterstock

Jak tłumaczy twojapogoda.pl, cyklon ciągnąć się będzie od Wysp Brytyjskich przez Polskę i kraje skandynawskie aż po Rosję.

„Na dystansie 2,5 tysiąca kilometrów ciśnienie będzie się różnić o ponad 90 hPa! To musi spowodować gwałtowne zwiększenie się prędkości przepływu powietrza, a więc tego, co nazywamy wiatrem. Na północ od Polski porywy mogą przekraczać 100 km/h, a na norweskich fiordach nawet ponad 150 km/h” – tłumaczą meteorolodzy z twojpogoda.pl.

Co więcej, jak tłumaczą synoptycy, może pojawić się tzw. front szkwałowy, podczas którego mogą wystapić wyładowania elektryczne. „Temperatura z wartości dodatnich będzie wówczas przechodzić na ujemne, a to oznacza, że zdarzy się sytuacja, iż deszcz przejdzie w śnieg w ciągu zaledwie kilku minut. Możemy mieć też do czynienia z rzadkim zjawiskiem tzw. burz śnieżnych, czyli opadów śniegu połączonych z grzmotami” – ostrzegają specjaliści z twojapogoda.pl.

Pogoda w nadchodzących dniach, mimo odczuwalnego chłodu i opadów, nadal będzie na plusie. Na przeważającym obszarze kraju w sobotę zapowiada się śnieg z deszczem i sam deszcz w Warszawie i na północy kraju po śnieg z deszczem i sam śnieg na południu. W niedzielę w Warszawie temperatura spadnie do 2 stopni, a w Krakowie do 1. Pojawi się śnieg. Przez cały czas będzie bardzo wietrznie.

Jeżeli planujecie powrót do Warszawy, szczególnie z rejonów górskich, uważajcie na drogach. Pogoda nie będzie sprzyjać kierowcom.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.