Zamawiałeś przesyłkę kurierem? Uważaj na tę wiadomość! Możesz stracić wszystkie oszczędności!

To oszustwo powraca w każdym miesiącu. Niestety nadal osoby, korzystające z usług firm kurierskich nabierają się, tracąc dostęp do kont bankowych. Tym razem oszuści wykorzystują wizerunek DHL.

Fot. Shutterstock

Otrzymujesz wiadomość SMS, z informacją, że Twoje zamówienie czeka na dostawę. Musisz potwierdzić przesyłkę, płacąc 1,99 zł. Wystarczy wejść w link i podać dane do kart płatniczych. Niestety w ten sposób możesz stracić wszystkie oszczędności z konta!

Taką wiadomość otrzymał również Mateusz. Chociaż wcześniej już słyszał o takich oszustwach, tym razem czekał na przesyłkę, która miał dostarczyć kurier DHL. To bardzo popularny atak, o którym nadal większość osób nie słyszała. Zawsze otrzymując takie wiadomości należy zachować ostrożność, ponieważ w łatwy sposób można zostać oszukanym.

Niestety do sieci wycieka coraz więcej danych osobowych, co sprytnie wykorzystują oszuści, np. wysyłając takie wiadomości – tłumaczy Mikołaj Kowalski z CyberRescue.

Jeżeli otrzymaliśmy taką wiadomość, zawsze trzeba zadzwonić na infolinię danej firmy, instytucji i dowiedzieć się, czy faktycznie takie SMSy były rozsyłane. Jednak najważniejsze jest to, żeby pochopnie nie klikać w otrzymane linki i zastanowić się, czy faktycznie dana firma potrzebuje od nas danych do karty płatniczej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c