Zamiast mandatu… nauka pierwszej pomocy. Świetna inicjatywa!

Od wczorajszego ranka policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sierpcu zamiast mandatów karnych… szkolą kierowców z pierwszej pomocy. Działania prowadzone są w związku z akcją „Kaskadowy pomiar prędkości”.

„Kaskadowy pomiar prędkości” polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi. Nadzorem Policji obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością.

Działania mają również charakter prewencyjny. Funkcjonariusze przypominają uczestnikom ruchu drogowego jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu oraz ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sierpcu zamiast mandatów karnych… szkolą kierowców z pierwszej pomocy oraz rozdają pamiątkowe smycze i odblaski. Policjanci zatrzymanym kierowcom przypominali o tym, jak niebezpieczna jest nadmierna prędkość. To jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Sierpeccy policjanci akcję prowadzili od rana na głównych ciągach komunikacyjnych. Zatrzymywani kierowcy byli tylko pouczani.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, obserwowali drogę i jej otoczenie, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.