Zamiast półtora miliona złotych próbował wpłacić falsyfikaty

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. Mariusz W. zadeklarował w banku wpłatę na swoje konto ponad 1 500 000 złotych, które następnie miały zostać przewalutowane na dolary amerykańskie. Na miejscu okazało się, że w torbie, którą przyniósł 35-latek tyko znikoma część banknotów była prawdziwa, pozostałe to starannie pocięte kartki papieru imitujące oryginały. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawiania wolności.

Fot. KSP

Fot. KSP

Do zdarzenia doszło w jednym z banków w centrum miasta. Do placówki przyszedł mężczyzna z torbą, w której jak deklarował 35-latek miało znajdować się ponad 1 500 000 złotych. Pieniądze te po wpłacie na jego konto miały być przewalutowane na równowartość dolarów amerykańskich.

Po otwarciu jednego z plików pieniędzy przez pracownika banku okazało się, że w kilkudziesięciu zafoliowanych paczkach tylko górną i dolną część stanowią prawdziwe banknoty w sumie około 9 000 złotych. Pozostałe to tylko starannie docięte kartki papieru z napisem „falsyfikat” o wymiarach i wyglądzie przypominającym oryginały.

Stołeczni policjanci zatrzymali Mariusza W. zabezpieczając także 35 000 złotych, które mężczyzna miał przy sobie. Na wniosek śledczych decyzją sądu 35-latek został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą będą teraz drobiazgowo wyjaśniać wszystkie szczegóły tej sprawy i okoliczności zaistniałego przestępstwa.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.