Zamiast tramwaju będzie elektryczny autobus jadący na Gocław

Miasto dostało dofinansowanie z UE na budowę tramwaju jadącego na Gocław. Plany zostały jednak zniesione na rzecz zakupu elektrycznych autobusów.

Fot. Warszawa w Pigułce

Trasa miałaby wynieść 3,6 kilometra i łącznie znalazłoby na niej się 7 przystanków.

Decyzja została jeszcze podjęta w listopadzie ubiegłego roku. Portal „Transport Publiczny” poinformował, że władze skierowały wniosek o przeniesienie dofinansowania z budowy tramwaju na projekt, który mówi o zakupie 130 autobusów elektrycznych. Miasto ma zaoszczędzić na tym około 50 milionów.

Rzeczniczka stołecznego ratusza w rozmowie z portalem poinformowała:

„Tramwaj na Gocław jest jedną z pierwszych inwestycji miejskich, która ma możliwość sfinansowania z funduszy UE, dostępnych od 2021 roku. Osiągnięto porozumienie w sprawie budżetu UE na lata 2021-27 oraz funduszu odbudowy gospodarki UE po pandemii. Polska dostanie 125 mld euro z unijnej kasy w ciągu najbliższych siedmiu lat . Zdecydowanie większe środki UE będą dostępne od 2021 roku. Miasto skorzysta z tej możliwości. Zbiega się to z harmonogramem prac projektowych i przygotowawczych obecnie prowadzonych przez Tramwaje Warszawskie

Inwestycja miała być ukończona do 2023 roku, jednak zmiana daty zakończenia jest uzależniona od wielu czynników i może potrwać znacznie dłużej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c