Zamknięte przedszkola, żłobki, niektóre sklepy. To zmieni się od soboty!

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych zasadach, które wchodzą w życie od soboty:

Fot. Warszawa w Pigułce

 

➡️ zamykamy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane. Hurtownie i składy budowlane zapewniające ciągłość działania gospodarki pozostają otwarte.
➡️ na pocztach i placówkach pocztowych – zmniejszamy limit interesantów – tylko 1 osoba na 20m2
➡️ w miejscach kultu religijnego i kościołach wprowadzamy nowy limit osób i dystans – 1 osoba na 20m2, odstęp 1,5m, oczywiście obowiązkowe maseczki
➡️ salony fryzjerskie i urody – pozostają zamknięte do 9 kwietnia.
➡️ żłobki i przedszkola – również zostają zamknięte do 9 kwietnia. Dzieci pracowników służb mundurowych, lekarzy i medyków mogą uczęszczać do placówek opiekuńczych.
➡️ obiekty sportowe, korty i boiska – otwarte wyłącznie dla uprawiających sport zawodowo.
COVID-19 jest bezlitosny, atakuje wszystkich, nie zważając na nasze plany, marzenia, problemy gospodarcze i rodzinne. W obliczu tego wielkiego zagrożenia potrzebujemy solidarności i jedności. Dość z politycznymi przepychankami!
Apeluję do opozycji. Nie można kpić z wysiłków rządu jak to miało miejsce chociażby w przypadku szpitali tymczasowych. Dziś obowiązuje zasada – wszystkie ręce na pokład. Liczy się wyłącznie zdrowie i życie naszych najbliższych.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c