Zamordował Monikę ze szczególnym okrucieństwem. Uderzał w głowę, twarz, klatkę piersiową, brzuch i kończyny dolne

Wyrokiem  z dnia 10 października 2019 r. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Roberta P. za winnego zarzucanej mu aktem oskarżenia wniesionym przez Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem Moniki G. i wymierzył mu karę 25 lat pozbawienia wolności. Ponadto Sad orzekł wobec w/w środek karny w postaci pozbawienia praw publicznych na okres 5 lat. 

Fot. Pixabay

Akt oskarżenia przeciwko Piotrowi P. pod koniec lipca 2019 r. skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Zgodnie z zarzutami aktu oskarżenia, Robert P. został oskarżony o dokonanie zabójstwa Moniki G. w nocy z 21 na 22 grudnia 2015 r. na terenie ogródków działkowych przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. W toku śledztwa, w oparciu o wyniki sekcji zwłok i opinię z zakresu medycyny sądowej ustalono, że oskarżony Robert P. wielokrotnie zadał pokrzywdzonej, z dużą siłą, uderzenia w głowę, twarz, klatkę piersiową, brzuch i kończyny dolne. Skutkiem tępych urazów mechanicznych były liczne złamania kości twarzoczaszki i rozległe obrażenia narządów wewnętrznych.  Śledztwo wykazało nadto, że oskarżony gwałtownie dusił pokrzywdzoną. Sposób działania oskarżonego, przede wszystkim zadanie wielu tępych urazów godzących z dużą siłą w okolice twarzy i głowy, a także uderzanie ze znaczną siłą w okolice brzucha ofiary dał podstawy do przypisania mu odpowiedzialności za kwalifikowany tym zbrodni zabójstwa w postaci zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Do wytypowania sprawcy i przedstawienia mu zarzutów przyczyniła się przede wszystkim wnikliwa, analityczna praca prokuratora Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie działającego wspólnie z funkcjonariuszami Policji Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Wyniki ekspertyzy daktyloskopijnej i zleconych przez prokuratora badań z zakresu identyfikacji profili DNA licznych śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia pozwoliły na zatrzymanie sprawcy zabójstwa Moniki G.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.