Zaostrzenie przepisów. Dwa mandaty i nie ma prawa jazdy

Do tej pory taryfikator potrafił być dla kierowców łaskawy. Po zaostrzeniu przepisów wystarczą dwa mandaty i prawo jazdy trzeba będzie robić na nowo.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Zmiany w prawie o ruchu drogowym zbliżają się wielkimi krokami. Zmiany odczujemy już 1 grudnia 2021 roku. Wzrosną nie tylko kary, ale i punkty. Niczym niezwykłym będą mandaty w wysokości kilku tysięcy złotych oraz 15 punktów karnych za niektóre przewinienia.

Trzeba jednak powiedzieć, że tyle punktów dostać będzie można za najcięższe winy. Wśród nich będzie m.in. spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, kierowanie po spożyciu alkoholu, wyprzedzanie na przejściu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu czy przekroczenie prędkości powyżej 51 km/h. Wcześniej za wszystkie wymienione przewinienia można było dostać 10 pkt. karnych.

Zmienią się także taryfikatory za przekroczenie prędkości. Za przekroczenie prędkości o 31 km/h można będzie dostać już 10, a nie 6 pkt., jak wcześniej, a za 41 km/h aż 13, a nie 8, jak dotychczas. Wystarczy więc przekroczyć prędkość o 51, a następnie o 31, żeby stracić prawo jazdy.

Dodatkowo propozycje obejmują koniec możliwości kasowania punktów karnych. Wcześniej można było je zredukować w odpowiednich ośrodkach po przejściu szkolenia dla kierowców.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c