Zaostrzony zakaz handlu. Sieć sklepów reaguje: „Na pewno będzie to większe wyzwanie”

W poniedziałek prezydent podpisał nowelizację ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Pierwsza sieć sklepów zareagowała na postanowienie. „Żabka” wysłała swoje stanowisko w sprawie do Business Insider. 

Fot. Shutterstock

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy,  o której poinformowano wczoraj, dotyczącej zakazu handlu w niedziele. Nowe reguły praktycznie zamykają sieciom możliwość otwarcia swoich sklepów w ten dzień tygodnia.

Po zmianach właściciele sklepów w nie będą mogli ich otworzyć jeśli działalność pocztowa w ich przypadku nie przekroczy 40 procent przychodów. Na decyzję zareagowała już sieć „Żabka”, która przyznaje, że na pewno będzie to dużo większe wyzwanie, ale nie niemożliwe.

„Franczyzobiorcy Żabki będą mogli prowadzić sprzedaż w niedziele w oparciu o wyłączenie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż samodzielnie, tak jak robiło to do tej pory wielu z nich. Wyzwanie będzie ze względu na ograniczenie ich możliwości korzystania z pomocy tylko do wybranych członków rodziny”

-przekazało Business Insider biuro prasowe sieci. Na przygotowanie się na zmiany dano sieciom trzy miesiące. Przepisy mają wejść w życie od stycznia 2022 roku.

W tej chwili zakupy w niedziele można już zrobić w wielu placówkach. Wśród nich, poza Żabką, jest sieć Biedronka, Lidl, Kaufland czy Carrefour.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c