"Zapłać, bo zrobię dzieciom krzywdę"

Fot. policja.pl

Fot. policja.pl

Do oficera dyżurnego policji zgłosił się przerażony mężczyzna, który oświadczył, że ktoś wysłał na jego pocztę elektroniczną maila z pogróżkami i żądaniem pieniędzy. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że nieznana mu jeszcze wtedy osoba żąda od niego 30 tys. złotych. Treść wiadomości mówiła o tym, że w przypadku odmowy zapłacenia tej sumy jego dzieciom może stać się coś złego – mogą na przykład ulec wypadkowi.

Reakcja policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu była natychmiastowa. Funkcjonariusze wiedzieli że trzeba działać szybko, aby zapobiec ewentualnej tragedii. Dzięki intensywnym działaniom operacyjnym policjantów zaledwie kilka godzin od zgłoszenia sprawy funkcjonariusze ustalili dane personalne osoby podejrzewanej o to przestępstwo, jej adres zamieszkania i zatrzymali 31-letniego Piotra O.

Okazało się, że to osoba z kręgu najbliższej rodziny pokrzywdzonego. Mężczyzna doskonale wiedział o zamożności swojej ofiary, znał szczegóły dotyczące wyglądu dzieci i ich codziennego planu dnia oraz sposobu spędzania wolnego czasu. Kierowany chęcią zysku postanowił wykorzystać te wszystkie informacje, aby zastraszyć ojca dzieci.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty z art. 191§1 kodeksu karnego (zmuszenie do określonego zachowania przemocą), za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.