Zapłakana dziewczynka prosiła o pomoc. Zgubiła młodszą siostrę

Zapłakana dziewczynka podbiegła do strażników miejskich, którzy po południu 26 sierpnia patrolowali Park Wiecha na Targówku. Zgubiłam młodszą siostrę – powiedziała zdenerwowana. Strażnicy ruszyli na poszukiwania dziecka.

 

Dochodziła godzina 17, gdy strażnik i strażniczka z VI Oddziału Terenowego patrolujący Park Wiecha zauważyli nieopodal Teatru Rampa nerwowo jeżdżącą na rowerze dziewczynkę. Po chwili dziewczynka podbiegła do funkcjonariuszy i zapytała czy nie widzieli jej 7-letniej siostry. Dziecko oddaliło się w nieznanym kierunku na niebieskim dziecięcym rowerku. Nie było jej od dłuższego czasu. Funkcjonariusze polecili by starsza dziewczynka została przed budynkiem teatru, a sami ruszyli na poszukiwania.

Strażnicy skontrolowali alejki i zarośla w parku, lecz nie było tam dziecka. Postanowili więc skontrolować podwórka przylegające do parku. Za jednym z bloków przy ulicy Kołowej zauważyli dziewczynkę na niebieskim rowerku. Dziecko przyznało, że było w parku z 12-letnią siostrą, która gdzieś się zgubiła.

Fot. Straż Miejska

Funkcjonariusze odprowadzili dziecko do czekającej starszej siostry, a potem obie do domu na sąsiednim osiedlu. Dziewczynki przyrzekły, że po takiej nauczce będą już lepiej się wzajemnie pilnowały.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c