Zapytano Rafała Trzaskowskiego o powrót handlu w niedzielę. Co odpowiedział kandydat na prezydenta?

W TVN24 zapytano Rafała Trzaskowskiego o jego stanowisko w sprawie handlu w niedzielę. Kandydat na prezydenta nie odpowiedział jednoznacznie.

Fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Galerie handlowe i przedsiębiorcy apelowali jakiś czas temu o przywrócenie niedziel handlowych, by szybciej wyjść z kryzysu spowodowanego koronawirusem.

Rząd stoi na stanowisku, że póki co nic się nie zmieni, ale już poszedł na różne ustępstwa dotyczące m.in. możliwości rozładunku towaru w niedzielę. Dodatkowo Minister Emilewicz w jednym z wywiadów podkreślała, że rząd monitoruje sytuację i nic nie jest wykluczone.

Na antenie TVN24 Rafał Trzaskowski został spytany o jego zdanie na ten temat. Odpowiedź również nie jest jednoznaczna.

– Trzeba o tym dyskutować. Zbliża się niestety bardzo trudny czas dla gospodarki i trzeba ją pobudzać. Taka rozmowa musi toczyć się w konsultacjach, między innymi ze związkami zawodowymi. Jestem gotowy do takiej rozmowy – skomentował kandydat. Dodał, że każdy pracownik powinien mieć prawo do dwóch wolnych niedziel w miesiącu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c