Zaraził się COVID-19 pomimo otrzymania szczepionki. To pierwszy taki przypadek na świecie!

Pielęgniarz z Kalifornii zaledwie 8 dni po otrzymaniu szczepionki Pfizer uzyskał pozytywny wynik testu na wirusa SARS-CoV-2. Jak informuje „Daily Mail”, to pierwszy taki znany przypadek na świecie!

Fot. Shutterstock

Matthew, pielęgniarz z San Diego w Kalifornii otrzymał pierwszą szczepionkę na koronawirusa 18 grudnia 2020 roku. Jednak w wigilię Bożego Narodzenia zaczął czuć się gorzej po przepracowaniu zmiany na oddziale covidowym. Miał dreszcze, zaczęły boleć go mięśnie i czuł ogólne osłabienie. 26 grudnia udał się na badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Co się okazało, wynik uzyskał pozytywny. Jak donosi „Daily Mail”, jest to pierwszy taki przypadek, kiedy ktoś zaraził się koronawirusem tuż po podaniu pierwszej dawki szczepionki. Pielęgniarz zaczyna wracać już do zdrowia, po kilku dniach czuje się znacznie lepiej niż na początku zakażenia.

Jak dodaje specjalista od chorób zakaźnych z Family Health Centers w San Diego, to nie powinno nikogo zaskakiwać. Jak wynika z badań klinicznych, zanim szczepienia zaczną działać musi minąć około 10-14 dni. Dodatkowo, pierwsza dawka daje 50% ochrony przed zakażeniem, a dopiero druga około 95%. Możliwe jest też, że pielęgniarz został zakażony COVID-19 jeszcze przed otrzymaniem szczepionki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c