Zarząd Dróg Miejskich apeluje do mieszkańców Warszawy!

Po zimowej pogodzie w wielu miejscach w Warszawie pojawiły się ubytki w jedni. Jest to wynik wahań temperatur. Zarząd Dróg Miejski apeluje, aby wszystkie zauważone problemy od razu zgłaszać. Te najbardziej niebezpieczne powinny być usuwane w ciągu 24 godzin.

Fot. Warszawa w Pigułce

W ostatnim czasie w całym kraju panowała mocno zimowa pogoda. Teraz, kiedy przyszła wiosenna aura, wraz z dodatnimi temperaturami pojawiły się ubytki w asfalcie. Jak tłumaczy rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w rozmowie z RDC, jest to naturalna rzecz, wynikająca z wahań temperatury.

„Takie typowe zimowe dziury biorą się z tego, że woda wnika w szczeliny i zamarzając je rozsadza. Kilka takich sytuacji może spowodować wykruszenia i im więcej takich przejść przez zero, czyli sytuacji, gdy temperatura raz jest na plusie, raz na minusie, tym trudniej”

-wyjaśnia w rozmowie z radiem. Dodaje, że teraz głównym zadaniem Zarządu Dróg Miejskich będzie wypełnianie takich ubytków. Prace już od kilku dni trwają w wielu dzielnicach miasta. Zaapelował jednak do mieszkańców, aby każdy problem z ubytkami zgłaszać natychmiast do ZDM, dzwoniąc bezpośrednio na numer 19 115.

Dzięki temu można uniknąć wielu kolizji drogowych i wypadków. Te najbardziej niebezpieczne dziury muszą być usuwane w ciągu maksymalnie 24 godzin. Drobniejsze, w ciągu 9 dni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c