Zasiłek opiekuńczy przedłużony! Do kiedy będzie można z niego skorzystać?

Z powodu sytuacji epidemicznej w kraju dzieci wciąż nie powróciły do szkół, przedszkoli czy żłobków. W związku z tym rząd zdecydował, że zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony do 24 grudnia. 

Fot. Pexels

Na początku listopada ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce rząd zdecydował zawiesić naukę stacjonarną w szkołach. Wtedy nie wiadomo było ile czasu placówki będą zamknięte, początkowo miało to trwać do końca listopada. Jak jednak powiedział premier podczas jednej z ostatnich konferencji, dzieci do szkół wrócą dopiero 18 stycznia, po feriach zimowych. Do tego czasu pozostaną w domach.

Tym samym przedłużony został zasiłek opiekuńczy dla rodziców. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów, z którego wynika, że dodatkowy zasiłek zostanie przedłużony do 24 grudnia. Zasiłek przysługuje w razie zamknięcia szkół, przedszkoli czy żłobków z powodu koronawirusa. Może z niego skorzystać każdy kto ma dziecko w wieku do 8 lat, jak i starsze dzieci z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności.

Rozporządzenie wchodzi w życie od 30 listopada, a wysokość świadczenia wynosi 80% wynagrodzenia. Aby ubiegać się o zasiłek należy złożyć oświadczenie o opiece nad dzieckiem, które należy przedstawić swojemu płatnikowi składem. Dodatkowego zasiłku nie wlicza się do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c