Zaskakująca reakcja developera hitem sieci! Zastali na działce ogromny dąb…

NC Investment zastało na działce budowlanej ogromny dąb. Oczywistym było, że nie można go było pozostawić. Firma jednak zdecydowała się ponieść koszty i przesadzić drzewo zamiast je wycinać. Decyzja developera bardzo spodobała się warszawiakom.


Przy ul. Pełczyńskiego na Bemowie powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa. Na działce na której trwała budowa znajdował się dąb i wiadome było, że trzeba będzie coś z nim zrobić.

Inwestor postanowił jednak go przesadzić. Ogromne, 29 tonowe drzewo zostało przeniesione do innej lokalizacji i jak poinformowała firma, pięciogodzinna operacja zakończyła się pełnym sukcesem.

Prasa rozpisuje się o decyzji developera, a pod każdym artykułem pojawiają się przychylne głosy warszawiaków, którzy chwalą ten krok. Jak podkreślają, podczas, gdy w Warszawie słyszy się zewsząd o wycinaniu drzew, developer chce je zachowywać.

Jak dowiedziała się Gazeta Metro, to nie pierwsza taka decyzja developera. Poprzednio przesadzono dąb przy ul. Lazurowej.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]