Zaskakujące odkrycie naukowców! Nowy szczep COVID-19 ma ogromną liczbę mutacji!

Jak przekazała brytyjska wirusolog w rozmowie z BBC, nowy wariat COVID-19, który w ostatnich dniach błyskawicznie rozprzestrzenia się w Anglii, ma niezwykle dużą liczbę mutacji. Przewiduje się, że są tam aż 22 zmiany!

Fot. Shutterstock

Nowa odmiana SARS-CoV-2 przybiera na sile. W samej Wielkiej Brytanii jest już ponad 6 tysięcy przypadków zakażenia zmutowanym wirusem. Kilka przypadków potwierdzono też w innych krajach. Jak tłumaczy wirusolożka Wendy Barclay w wywiadzie dla BBC, zwykle wirusy różnią się od siebie jedną lub dwiema zmianami, nowy wirus COVID-19 ma ich aż 22 jednocześnie!

„To natychmiastowo jest czymś w rodzaju dzwonka alarmowego. Ale biologicznie jest to możliwe, że wirus mógł zmienić sposób, w jaki się zachowuje z powodu tych mutacji.” 

-dodaje szefowa wydziału chorób zakaźnych w Imperial College London. Jej zdaniem najważniejsze to potwierdzić czy szczepionki, które obecne są już dystrybuowane, działają również przy tego typu mutacji. Szczególnie, że jak wynika z najnowszych informacji, nowa odmiana koronawirusa wykazuje o 70% większą zakaźność niż znane nam już warianty tego patogenu.

Co jednak jest uspokajające, nowa odmiana COVID-19 nie atakuje aż tak mocno organizmu jak wirus, który już znamy. Póki co każdy przypadek nowego zakażenia jest dość łagodny i nie wymaga hospitalizacji. To póki co jedyna dobra wiadomość jeśli chodzi o rozprzestrzenienie się choroby.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c