Zaskakujące słowa dziennikarza TVP. Zabrał głos w programie na żywo

Michał Cholewiński, który prowadzi program „Serwis Info” w TVP, postanowił zabrać głos na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrza przepisy aborcyjne. Wszystko było na żywo więc nie dało rady dziennikarza powstrzymać.

Fot. Pixabay

Podczas programu „Serwis Info”, który emitowany był na stacji TVP Info, dziennikarz Michał Cholewiński postanowił odnieść się do wyroku TK, który zabrania aborcji nawet w przypadku uszkodzenia płodu i zagraża życiu i zdrowiu matki i dziecka. W programie na żywo kilkukrotnie dziennikarz powtarzał do widzów i swojego rozmówcy, że nie rozumie tej decyzji.

Już na samym początku programu również postanowił dodać coś od siebie. Powiedział, że nie będzie odnosił się do sedna, do sentencji ani uzasadnienia wyroku TK. Uważał, że to nie czas i miejsce na takie wypowiedzi. Jednak po chwili dodał:

„Ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie.”

Następnie przeszedł do pytań adresowanych do swojego rozmówcy, Jakuba Jałowiczora, który jest publicystą w „Gościu Niedzielnym”.

Michał Cholewiński pracował na początku swojej kariery dziennikarskiej w stacji TVP3 Łódź. Następnie przez lata współpracował z TVN24 jako łódzki reporter. Później prowadził programy informacyjne. W 2014 roku przeszedł znów do TVP, gdzie pracuje do dziś. Jedak po takich słowach, ciężko powiedzieć czy długo jeszcze swoją posadę będzie tam miał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c