Zaskakujący pomysł wicepremiera. Restauracje tylko dla zaszczepionych

W maju i czerwcu powinno rozpocząć się stopniowe odmrażanie gospodarki. Zdaniem wicepremiera Jarosława Gowina niektóre gałęzie gospodarki można by odmrozić szybciej i udostępnić je tylko dla zaszczepionych.

Fot. Shutterstock

Pomysł udostępniania obiektów osobom zaszczepionym nie jest niczym nowym. Zrobił tak m.in Izrael, który dla zaszczepionych obywateli oferuje możliwość skorzystania z restauracji, hoteli i w imprezach do 300 osób, a także na powrót do szkół.

Podobne rozwiązania chciałby wprowadzić wicepremier i minister pracy, rozwoju i technologii Jarosław Gowin. Podczas spotkania w Lublinie przekazał, że jest „zdeklarowanym zwolennikiem” udostępniania niektórych zamkniętych obiektów np. restauracji osobom po szczepieniu. – Jeśli chodzi o turystykę i gastronomię, to są często prężnie rozwijające się do roku 2020 firmy rodzinne i uważam, że skoro ktoś jest już po podwójnym szczepieniu, jest w pełni bezpieczny, nie może się sam zarazić ani zarazić innych, to tego typu osoby, z odpowiednimi certyfikatami, powinny móc zacząć korzystać z usług turystycznych i gastronomicznych – wyjaśnił.

Na razie do tego pomysłu nie odniósł się ani premier ani też ministerstwo zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c