Zatrute ule na Mazowszu. Zginęły pszczoły! Pszczelarze są zrozpaczeni!

Dramat pszczelarzy miał miejsce w nocy z 29 na 30 kwietnia. W miejscowości Osuchów, niedaleko Mszczonowa, nieznany sprawca oblał trucizną ule, co spowodowało, że zginęło 39 pszczelich rodzin.

fot. Pixabay

W wyniku okrucieństwa zginęło 39 pszczelich rodzin. Pszczelarze oszacowali swoje straty na około 150 tysięcy złotych i poinformowali o wyznaczeniu nagrody pieniężnej za pomoc w ujęciu osoby, która dopuściła się tego haniebnego czynu.

Jak się okazuje, to nie pierwszy przypadek trucia pszczół w okolic. Jak poinformowała jedna z tamtejszych pszczelarek Pani Aleksandra, sama doznała 3 lata temu straty 11 pszczelich rodzin. Pani Aleksandra wspomniała również o sąsiedzkiej stracie 25 pszczelich rodzin.

Jeśli ktokolwiek dysponuje jakimikolwiek informacjami, proszony jest o kontakt z żyrardowską Komendą Powiatową Policji pod numerem (46) 858-22-00.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c