18-latek wszedł na dach szkoły i wyłamał dwa kominy wentylacyjne

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Józefowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o umyślne zniszczenie mienia. 18-latek wspiął się na dach budynku szkoły podstawowej i wyłamał dwa kominy wentylacyjne, powodując straty w wysokości 3250 zł. Już usłyszał zarzut, po czym przyznał się do popełnienia czynu.

Fot. KPP Otwock

Śledczy z Komisariatu w Józefowie przez kilka dni intensywnie pracowali nad ustaleniem sprawcy zdemolowania budynku jednej ze szkół podstawowych. Jak wynikało z zawiadomienia, do zdarzenia doszło na początku sierpnia bieżącego roku. Chuligan wspiął się na dach i wyłamał dwa kominy wentylacyjne, czym spowodował straty o wartości 3250 zł na szkodę placówki.

Funkcjonariusze na podstawie zdobytych informacji ustalili, że związek ze sprawą ma 18-letni mieszkaniec Józefowa. Nastolatek został zatrzymany w zeszły poniedziałek, kiedy spacerował po jednej z ulic miasta, a następnie doprowadzony do policyjnej celi.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 18-latkowi zarzutu umyślnego zniszczenia mienia. Podejrzany złożył wyjaśnienia, w których potwierdził ustalenia policjantów. Nie potrafił jednak wytłumaczyć swojego karygodnego zachowania.

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c