Zatrzymano członków jednej z najniebezpieczniejszych grup przestępczych

Ponad 80 policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji brało udział w zatrzymaniu 16 członków zorganizowanej grupy przestępczej tzw. grupy Bukaciaka. Lider grupy wpadł w ręce funkcjonariuszy dwa lata temu. Teraz pozostali jej członkowie odpowiedzą za zabójstwa, obrót znacznymi ilościami narkotyków, kradzieże i rozboje. Niektórym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Aż 9 podejrzanych trafiło do aresztu.

Fot. CBPŚ

Fot. CBPŚ

W minionym tygodniu na terenie Warszawy, Piaseczna i Konstancina Jeziornej funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili kolejną realizację sprawy, dotyczącej zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, tzw. grupy Bukaciaka.

Policjanci zatrzymali 16 osób. Kolejne dwie zostały doprowadzone z zakładów karnych, w których odbywają kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Jedną z nich jest członek grupy „obcinaczy palców” o pseudonimie „Mały Krzysio”, podejrzany o zabójstwa.

Z materiałów zgromadzonych przez policjantów wynika, że wszyscy zatrzymani to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, na czele z „Bukaciakiem”, który wpadł w ręce funkcjonariuszy CBŚP w 2013 roku. Zatrzymanym prokurator zarzucił m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków, rozboje i kradzieże.

Wobec 9 podejrzanych sąd zastosował areszt. Pozostałe osoby otrzymały wolnościowe środki zapobiegawcze.

„Grupa Bukaciaka” była jedną z najbardziej niebezpiecznych grup przestępczych, działających na Mazowszu. Jej członkowie wsławili się wyjątkową brutalnością i bezwzględnym działaniem wobec ofiar.

W ciągu ostatnich dwóch lat w śledztwie zatrzymano ponad 80 członków grupy. Zarzuty usłyszeli nie tylko „żołnierze”, ale także jej liderzy. Dzięki efektywnej pracy policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji udało się zgromadzić materiał dowodowy, który był podstawą do przedstawienia zarzutów 4 zabójstw. Kilku podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

„To nie koniec zatrzymań” – zapowiadają prowadzący śledztwo.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.