Zatrzymano czterech złodziei rowerów. Dwóch z nich to nieletni

Zatrzymano cztery osoby podejrzane o kradzież rowerów na terenie dzielnicy. Są to mężczyźni w wieku od 15 do 21 lat. Ich łupem padły cztery rowery o łącznej wartości prawie 3 tyś. złotych. Kamil K. oraz Daniel E. usłyszeli już zarzuty kradzieży, zaś 16 i 15-latkiem zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Fot. KSP

Fot. KSP

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z komisariatu na Białołęce pracowali nad zdarzeniem dotyczącym kradzieży rowerów z klatek schodowych, przy ul. Aluzyjnej. Łupem sprawców padły cztery jednoślady. Łączne straty wynikające z tych kradzieży wyniosły ok. 3.000 złotych. Kryminalni oraz dzielnicowi przeprowadzili szczegółowe rozpoznanie w tym zakresie, zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował rysopisy osób podejrzanych o ten czyn. Zebrany w tej sprawie materiał doprowadził ich do mężczyzn, w wieku od 15 do 21 lat. W czwartek wszyscy zostali zatrzymani.

Funkcjonariusze, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili 21-letniemu Kamilowi K. oraz 18-letniemu Danielowi E. zarzuty kradzieży wspólnie i w porozumieniu. Natomiast sprawa 15 i 16-latka trafi niebawem do sądu rodzinnego i nieletnich. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Oświadczyli, że skradzione rowery sprzedali przypadkowym osobom a uzyskane pieniądze przeznaczyli na własne potrzeby.

Fot. KSP

Fot. KSP

Policjanci stale przypominają właścicielom jednośladów o ich właściwym zabezpieczeniu oraz ostrzegają, aby nie trzymać rowerów na klatkach schodowych. Jak wynika z analizy podobnych spraw, samo przypięcie roweru linką do barierki, nie stanowi dobrego ich zabezpieczenia przed kradzieżami.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c