Zatrzymano kieszonkowca w metrze! Przybył nielegalnie do Polski i okradał pasażerów!

37-letni obywatel Gruzji, który był podejrzany o dokonanie kradzieży kieszonkowych w stołecznych środkach komunikacji, został zatrzymany przez policjantów z KP Metra Warszawskiego na peronie stacji metra Politechnika. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przebywał nielegalnie.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Podczas obserwacji stacji metra Politechnika policjanci zauważyli mężczyznę siedzącego na ławce na peronie stacji, którego wygląd odpowiadał wizerunkowi osoby dokonującej kradzieży kieszonkowych.

Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, gdyż kilka dni wcześniej do komisariatu Metra Warszawskiego zgłosiły się osoby, które w wyniku kradzieży utraciły swoje telefony komórkowe.

W wyniku żmudnej pracy przeglądania nagrań z monitoringu, wytypowano mężczyznę odpowiadającego za kradzieże. Następnie z jego wizerunkiem zapoznano policjantów ogniw patrolowo – interwencyjnych i ogniwa wywiadowczego, co doprowadziło do zatrzymania obywatela Gruzji. Dodatkowo wyszło na jaw, że 37-latek nie miał pozwolenia na pobyt na terytorium Polski, co znaczyło, że przebywa tu nielegalnie.

Po wykonaniu czynności służbowych mężczyzna został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, gdzie zostaną postawione mu zarzuty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.