Zatrzymano podejrzanego ws. kierowania dronem, który przeleciał w pobliżu samolotu

Dzisiaj po południu pisaliśmy o tym, że dron przeleciał ok. 100 m od samolotu Lufthansy i mógł spowodować zagrożenie w ruchu powietrznym. Policja zatrzymała już podejrzanego w tej sprawie.

Samolot sieci Lufthansa

Samolot sieci Lufthansa

„Dzięki czynnościom operacyjnym policji został zatrzymany 39-letni mężczyzna, który przyznał, że kierował dronem w okolicach zdarzenia. Obecnie mężczyzna jest przesłuchiwany przez funkcjonariuszy z komendy powiatowej policji w Piasecznie. W mieszkaniu odnaleziono również drona, który mógł spowodować zagrożenie w ruchu powietrznym. By się tego dowiedzieć niezbędna będzie opinia ekspertów, którzy mogą odtworzyć trajektorię lotu maszyny.” – mówi Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

Jeżeli potwierdzą się podejrzenia policjantów, mężczyźnie może być postawiony zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu powietrznym, za co grozi do 8 lat więzienia.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.