Zauważył swój ukradziony rower wystawiony na sprzedaż

Policjanci z komisariatu w Józefowie zaraz po otrzymaniu informacji namierzyli i zatrzymali 26-latka, który wystawił na sprzedaż kradziony rower na portalu ogłoszeniowym. Ponadto w miejscach użytkowanych przez zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście jednośladów, które również mogą pochodzić z przestępstw. Kolejne podjęte niezwłocznie czynności operacyjne doprowadziły także do zatrzymania 35-latka podejrzanego o kradzież rowerów na terenie powiatu otwockiego. Prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty. Obaj zostali objęci policyjnymi dozorami.

Fot. Policja

Do Komisariatu Policji w Józefowie zgłosił się mężczyzna z informacją, że na terenie miasta pod koniec kwietnia br. skradziono mu rower, który właśnie znalazł na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych. Jednoślad oferował do sprzedaży mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Policjanci w toku niezwłocznie podjętych czynności jeszcze tego samego dnia namierzyli mężczyznę. Na miejscu zastali 26-latka, który oświadczył, że wskazany rower kupił od innego mężczyzny po okazyjnej cenie. Funkcjonariusze sprawdzili numer ramy i okazało się, że jednoślad figuruje w policyjnych bazach danych, jako utracony w wyniku przestępstwa. Rower został zabezpieczony, a mężczyzna zatrzymany. Ponadto w toku przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez 26-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkanaście innych jednośladów, nie wykluczając, że również mogą pochodzić z przestępstw.

Dalsze działania operacyjne doprowadziły policjantów do ustalenia mężczyzny, który mógł mieć związek z kradzieżą roweru. Ponadto funkcjonariusze podejrzewali też go o dokonanie przynajmniej kilku takich czynów. 35-latek nie miał stałego miejsca zamieszkania. Został namierzony i zatrzymany na terenie Mińska Mazowieckiego. Trafił do celi na komendzie.

Zebrany materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, na którego podstawie prokurator przedstawił 26-latkowi dwa zarzuty paserstwa, zaś 35-latkowi trzy zarzuty kradzieży rowerów na terenie Józefowa i Otwocka. Obaj mężczyzźni zostali objęci policyjnymi dozorami. Obecnie policjanci sprawdzają, czy mężczyźni mają związek z innymi kradzieżami rowerów, które odnotowano w ostatnim czasie na terenie powiatu otwockiego.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Zbliża się sezon rowerowy, otwoccy policjanci po raz kolejny apelują aby w przypadku zakupu sprzętu pochodzącego z rynku wtórnego, dołożyć jak najwięcej starań w ustalenie czy taka rzecz nie została uzyskana w wyniku przestępstwa. Przy zakupie należy żądać okazania dokumentów poświadczających własność np. paragonu lub faktury zakupu, czy też wypełnionej i podbitej karty gwarancyjnej. Jeżeli kupowana rzecz posiada numer fabryczny, można zgłosić się ze sprzedającym i kupowanym przedmiotem do najbliższej jednostki Policji w celu sprawdzenia czy nie jest on zarejestrowany jako kradziony. Jednocześnie przypominamy, że kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego nabywa, podlega grzywnie albo nawet karze pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.