Zbadano ciała zmarłych na COVID-19. Zaskakujące odkrycie

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych zbadali ciała zmarłych na koronawirusa pacjentów. Okazało się, że białka wirusa przetrwały w zewnętrznej warstwie gałki ocznej. 

Masowy pogrzeb ofiar koronawirusa we Włoszech. Fot. Matteo Biatta/Sintesi/SIPA/SIPA/East News

Celem badania amerykańskich ekspertów było ustalenie ryzyka zakażenia się koronawirusa podczas wizyty u okulisty. Jak tłumaczy „Newsweek”, badacze chcieli zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno lekarzom, jak i pacjentom korzystających z usług okulistycznych.

Naukowcy z Centrum Widzenia i Banku Tkanek Ocznych w Eversight ustalili, że u osób, które zmarły z powodu COVID-19, białka wirusa przetrwały na rogówce, zewnętrznej warstwie gałki ocznej. Dodatkowo ślady koronawirusa widoczne również były w spojówce, a także w ciele szklisty. Zaznaczają, że teraz niezbędna jest kontynuacja badań, które wskażą w jaki sposób wirus przedostaje się z oczu do organizmu.

Koronawirus wciąż nie odpuszcza. Tylko w Polsce przybyło ponad 8 tysięcy chorych na COVID-19. Łącznie w kraju jest już ponad 150 tysięcy zakażeń. Wyzdrowiało 86 tysięcy osób, a zmarło ponad 3 tysiące.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c